در دنیای اینترنت رقابت شدیدی وجود دارد! شما هم برای اینکه بتوانید با رقیبانتان رقابت کنید، میبایست شیوه های درست تبلیغ کردن رو بیاموزید. در اینجا فاکتور های مهمی ذکر کرده ایم. برای موفقیت به آنها اهمیت بدهید:

1ـ  عنوان آگهی

عنوان آگهی شما کلیدی ترین عامل جهت جذب مخاطب خواهد بود .از انتخاب عناوین کلی وغیر مرتبط با متن آگهی خودداری نمایید. عنوان آگهی خود را به نحوی انتخاب نمایید که برای بازدید کنندگان جذابیت داشته و در عین حال کوتاه و مفید باشد.

2ـ انتخاب تصویر برای آگهی

 انتخاب یک تصویر مناسب، جذاب و مرتبط با موضوع آگهی عامل تعیین کننده ای برای جذب مخاطب خواهد بود.

 تصویر مناسب ویترین کار و فعالیت شما خواهدبود. بنابراین سعی کنید برای آگهی خود( اعم از ویژه و رایگان) تصویر مناسب انتخاب نمایید.

 برای انتخاب عکس از تصاویر کاملا مرتبط با آگهی استفاده کنید و از انتخاب تصاویر نا مربوط به موضوع آگهی اجتناب کنید. این موضوع مورد توجه موتورهای جستجو مثل گوگل خواهد بود.

 حجم تصویر نباید بیشتر از   1500 کیلوبایت (یک مگابایت و پونصد کیلوبایت) باشد. به کیفیت و زیبایی تصویر آگهی خود توجه کافی داشته باشید! 

همچنین دقت داشته باشید که فرمت عکس آپلودی JPG باشد.

نکته: برای تغییر آسان حجم تصاویر، میتوانید به سایت http://www.resizenow.com/fa  یا www.picresize.com مراجعه کنید.

یک تصویر بهتر از صدها نوشته منظور شما را می‌رساند.

دقت داشته باشید که از یک تصویر نباید برای 2 آگهی استفاده کنید. این برای آگهی شما مضر میباشد.

درج تصاویر عمومی مانند پرچم، منظره، پرتره، عکسهای غیر مرتبط و یا عکس چهره اشخاص مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

برای فروش لوازم و اموال مانند آپارتمان، اتومبیل، کامپیوتر، پوشاک و ... شخصا از آنها عکس دیجیتال تهیه کنید. ارسال عکسهایی که منحصرا برای یک آگهی تهیه شده است، تاثیر بسیار بیشتری از عکسهای آماده دارد. بطور مثال شخصی برای آگهی دارالترجمه خود، عکسی از تابلو و در ورودی تهیه کرده بود که باعث جلب توجه بازدیدکنندگان شده بود.

3ـ انتخاب دسته بندی مناسب

 در انتخاب گروه و زیر گروه آگهی خود دقت کنید .درج آگهی در گروههای غیر مرتبط تنها ، شانس دیده شدن آگهی شما را کاهش خواهد داد.  بنابراین با کمی حوصله گروه مناسب آگهی خود را انتخاب نمایید.

4ـ  معرفی کامل فعالیت

در شرح فعالیت خود در متن آگهی به طور دقیق فعالیت خود را معرفی نماییدواز کلی گویی پرهیز نمایید.

5ـ استفاه از کلمات مرتبط

کلماتی که شما در متن و عنوان آگهی خود به کار می برید بوسیله موتورهای جستجو(موتور جستجوی گوگل ، یاهو و...) مورد استفاده قرار می گیرند. لذا سعی کنید از کلمات کاملا مرتبط با موضوع فعالیت خود استفاده نمایید تا مخاطبان واقعی بتوانند آگهی شما را پیدا نمایند.

6. در قسمت متن آگهی سعی کنید مشخصات دقیق کامل و قابل استفاده ای را از موضوع آگهی خود قرا داده و از کلی گویی و ابهام بپرهیزید تا فقط کسانی که واقعا خواهان آگهی شما هستند با شما تماس بگیرند.

7. درج اطلاعات شخصی مانند نام،ایمیل، وتلفن به اعتبار آگهی شما کمک می نماید. آگهی های فاقد نام و نشان کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

    قبل از ثبت آگهی خود در سایت، یک بار آن را با صدای بلند برای خود و اطرافیانتان بخوانید. توجه کنید که شما به عنوان بازدید کننده و مشتری آیا همه اطلاعات مفید را بصورت خلاصه و دقیق دریافت کرده‌اید؟

    سئوالات زیر را از خود بپرسید و پس از آنکه پاسخ را راضی کننده یافتید، آگهی خود را درج کنید.

    1- آیا خواندن آگهی روان و ساده است؟

    از جملات طولانی و نامفهوم پرهیز کنید.

    اطلاعات را به صورت جمله به جمله و با ترتیب مشخص ارائه کنید.

    از ارائه جملات کلیشه‌ای خودداری کرده و ارزشی که مشتری از ارتباط و استفاده از خدمات شما می برد را ذکر کنید.

به بیان دیگر عناصر اصلی که موجب تفاوت عرضه خدمات و یا کالای شما با دیگران می‌شود و برای مشتری ارزش دارد را به صورت واقعی و خلاصه بیان کنید.

    2- آیا به کلیه سئوالات اساسی و اولیه پاسخ داده شده است؟

    به عنوان مثال برای درج آگهی فروش آپارتمان، متراژ- قیمت – طبقه – تعداد اتاق خواب – موقعیت فیزیکی ( خیابان و محله ) – سن ساختمان – امکانات اولیه تلفن گاز شوفاژ و پارکینگ بسیار مهم است.

    با ارائه اطلاعات اولیه، خواننده به سرعت تصمیم خود را می‌گیرد و شما در وقت خود برای پاسخگویی به مراجعین صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

    3- آیا شیوه تماس با شما مشخص می باشد؟

شخص بازدید کننده از باید بداند با چه کسی و از چه طریقی ارتباط برقرار می‌کند. به هنگام ثبت نام درسایت نام دقیق و ایمیل و شماره های تماس خود را وارد کنید که به صورت پیش فرض زیر کلیه آگهی‌ها قرار می‌گیرد.

چنانچه لازم است از طریقی غیر از ایمیل با شما تماس گرفته شود، آنرا در متن آگهی ذکر کنید.

توجه مهم: آدرس ایمیل خود را درون متن توضیحات اکیدا وارد نکنید! عواقب آن با خودتان است! ممکن است روبات های اینترنتی به ایمیل شما حمله کنند.

انتخاب دقیق تک تک کلمه های آگهی، برای جلب توجه بازدید کنندگان بسیار حساس است. توجه کنید که بازدیدکنندگان شما بسیار باهوش هستند و قبل از آنکه به عناوین شعار گونه و تبلیغاتی توجه کنند، به اطلاعات مشخصی که ارائه شده است توجه خواهند کرد.

    با توجه به حجم بالای آگهی در این سایت، بازدیدکنندگان فرصت مقایسه و انتخاب زیادی دارند. بنابراین هرگز از متن و عکس آگهی‌های دیگر کپی برداری نکنید. ارائه اطلاعات خلاصه و دقیق موجب جلب توجه مشتری خواهد شد. آگهی در اینترنت تفاوت عمده‌ای با تبلیغات تلویزیونی، رادیویی و روزنامه‌ای دارد. در این جا بازدیدکنندگان فرصت بیشتری برای بررسی دارند و مهمتر از هرچیزی برای آنها اطلاعات دقیق و خلاصه می باشد.