گوگل در مسیری خارق‌العاده در حال شکستن مرزهای نوآوری و حرکت رو به جلو در جاده تولید محصولات خلاقانه است. محصولات گوگل با بهره‌گیری از آخرین فناوری‌هایی که تولید می‌کند در تغییر سبک زندگی بشری نقش مهمی ایفا خواهند کرد. اقدامات نوآورانه گوگل بعضا رقبای خود نظیر اپل را با فواصلی طولانی جا می‌گذارد. در ادامه با تجارت 98 همراه باشید.

گوگل و ربات‌ها

استفاده گوگل از ربات‌ها به شدت گسترش پیدا کرده است. کی از محصولا گوگل در این زمینه دوپلکس است. دوپلکس بخشی از فناوری جدید این شرکت یعنی دستیار گوگل است؛ سیستمی که با صدا کنترل می‌شود و ضمن پاسخ‌گویی به پرسش‌ها، فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهد.

این محصول گوگل با اَلکسای آمازون و سیری اپل رقابت می‌کند. دوپلکس رباتی هوشمند است. در نمایش این ربات در نمایشگاه معرفی آثار گوگل، از این ربات درخواست رزرو کردن رستوران داده شد و دوپلکس توانست کار رزرو رستوران با به خوبی صورت بدهد و با تماس با رستوران به دقت و درستی با مسئول رزرو گفتگو کند.

نوآوری در محصولات گوگل؛ جی‌میل خودکار

موفقیت‌های گوگل در عرصه یادگیری ماشینی بسیار چشم‌گیر است. این غول فناوری دنیای مدرن در زمینه‌ هوش مصنوعی به شدت رشد پیدا کرده است. نگارش هوشمند جی‌میل هم یکی از محصولات گوگل است که انقلابی به پا خواهد کرد. تکنولوژی جدید گوگل این است که واژه‌ها و عباراتی که افراد در پاسخ به ایمیل‌های خود می‌دهند، پیش‌بینی و نگارش می‌شود.

گوگل مپز و استفاده از هوش مصنوعی

گوگل از طریق هوش مصنوعی و واقعیت افزوده دست به تولید شیوه‌های جدیدی برای استفاده از نقشه‌های گوگل زده است. به کمک این فناوری تازه از محصولات گوگل، شروع مسیریابی و تشخیص اینکه کاربر در کدام نقطه واقع است بسیار دقیق‌تر و واضح‌تر شده و این‌طور که به نظر می‌رسد، علاوه بر جهت‌یابی‌های دقیق‌تر، گوگل در نظر دارد تا بازدید از مکان‌های مختلف را به کمک واقعیت مجازی برای کاربران ممکن سازد.

سیستم به اشتراک‌گذاری عکس هوشمند

یکی دیگر از خارق‌العاده‌ترین امکانات جدید گوگل، تولید محصولی است که به کمک آن، افراد داخل هر عکس تشخیص داده می‌شوند و در نتیجه گوگل می‌تواند حساب کاربری‌شان را شناسایی کرده و عکس را برای به اشتراک گذاشتن با آنها آماده کند. ضمن این که این محصولات گوگل قادر به تغییر عکس‌های سیاه و سفید به رنگی هم هستند.

بیش تر بخوانید : مدیریت شبکه های اجتماعی برای کسب‌ و کارها

محصولات گوگل و توصیه‌های تربیتی

یکی از اقدامات مثبت و جالب گوگل ایجاد برنامه‌ای در دستیار گوگل برای کودکان است که در آن برای انجام شدن دستورها و فرمان‌هایی که مطرح می‌کنند از واژه لطفا استفاده کنند. گوگل خاطرنشان کرده است که هدفش از طرح چنین دستوری، نهادینه کردن حفظ ادب و احترام در صحبت کردن است.

همان‌طور که می‌بینید، گوگل فعلا در حال تاختن در مسیر تولید فناوری‌های شگفت‌انگیز خود است و ظاهرا هم از رقبای خود بسیار جلوتر حرکت می‌کند. هوش مصنوعی، دستیار گوگل، واقعیت مجازی و… در آینده‌ای بسیار نزدیک تمام ساز و کارهای تعاملی انسان را دگرگون خواهند کرد. باید صبر کنیم و ببینیم که داستان رقابت‌های گوگل، اپل و… به کجا می‌رسد و هر یک از این غول‌های فناوری، دنیای ما را چگونه متحول خواهند ساخت.

رفرنس : پیمنت24