حتما تا به حال عبارت بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ به گوش شما خورده است. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای سنتی عبارت بازاریابی دیجیتال را تنها به داشتن یک وبسایت یا صفحه فیسبوک خلاصه می‌کنند، در حالی که این تفکر، محدوده و فرصت‌های مدیریتی برای بازاریابی را محدود می کند و بدین معنی است که فعالیت‌هایی که در این زمینه باید مدیریت شوند، ممکن است نادیده گرفته شود. با تجارت 98 همراه باشید.

انواع بازاریابی دیجیتال

البته بهتر است به جای انواع بازاریابی دیجیتال از عبارت کانال‌های بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم. هر کانال بازاریابی که برای دست پیدا کردن به مشتریان بالقوه مورد استفاده قرار می‌گیرد بسته به سطح ادغام و تاکتیک‌های شما در استراتژی بازاریابی دیجیتال و کمپین‌های شما می‌تواند پیچیده باشد.

ما در ادامه این مقاله یک چارچوب برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال به نام (RACE) را معرفی می‌کنیم که نقشه راه مشتری آنلاین را در سراسر بازاریابی دیجیتال مشخص می‌کند و مقیاس و فرصت بازاریابی دیجیتال را ارائه می‌کند که بیشتر از فقط داشتن یک سایت یا صفحه در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک است.

5D بازاریابی دیجیتال چیست؟

برای درک اهمیت بازاریابی دیجیتال در آینده بازاریابی هر کسب و کار باید تعامل با مخاطبین را درک و مدیریت کنیم. امروزه تعامل با مخاطبین فراتر از چیزی است که از طریق وبسایت یا ایمیل اتفاق می‌افتد بلکه شامل مدیریت و بهره‌برداری از 5D بازاریابی دیجیتال است. 5D بازاریابی دیجیتال به فرصت‌هایی برای مصرف کنندگان در جهت تعامل با برندها و کسب و کارها برای رسیدن به آن‌ها و به یادگیری از مخاطبان آن‌ها از طریق روش‌های مختلف تعریف می‌شود:

ابزارهای دیجیتال: مخاطبان از طریق ترکیب ابزارهایی مانند وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، کامپیوترهای شخصی، تلویزیون‌ها و ابزارهای بازی با برندها تعامل برقرار می‌کنند.
پلتفرم‌های دیجیتال: اکثر تعاملات در این ابزارها از طریق مرورگر یا اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های اصلی، یعنی فیس بوک، اینستاگرام، گوگل (یوتیوبتوییتر و لینکدین اتفاق می‌افتد.
رسانه‌های دیجیتال: کانال‌های ارتباطی مختلف برای رسیدن به مخاطبان، از جمله تبلیغات، ایمیل و پیام، موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی را شامل می‌شود.
داده‌های دیجیتال: در واقع داده‌های دیجیتال همان بینشی است که کسب و کارها در مورد مشخصات مخاطبان خود و تعامل آن‌ها با کسب و کار جمع آوری شده است.
فناوری دیجیتال: به فناوری‌هایی گفته می‌شود که کسب و کارها برای ایجاد تجربه‌های نعاملی از طریق وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌های تلفن همراه، فروشگاه‌های آنلاین و کمپین‌های ایمیلی استفاده می‌کنند.

تعریف بازاریابی دیجیتال

استفاده از اینترنت و سایر رسانه‌ها و فناوری‌های دیجیتال برای حمایت از بازاریابی مدرن موجب به وجود آمدن طیف وسیعی از عبارات و اصطلاحات تازه‌ای به وسیله دانشگاه‌ها و متخصصان شده است. عباراتی مانند بازاریابی دیجیتال، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی الکترونیکی و بازاریابی اینترنتی که در طول زمان پدید آمده‌اند. اما امروزه عبارت بازاریابی دیجیتال بیش از همه تکرار می‌شود.

به دلیل بحث‌های اخیر در مورد استفاده از اصطلاح «بازاریابی دیجیتال»، به نظر می‌رسد خوب است که یک تعریف دقیق از بازاریابی دیجیتال ارائه شود.

از آنجایی که درون یک سازمان یا بین کسب و کار و مشتریان آن ممکن است اختلاف در معنای بازاریابی دیجیتال وجود داشته باشد مهم است که یک تعریف واضح برای حمایت از اهداف و فعالیت‌هایی که قرار است دیجیتالی شوند وجود داشته باشد.

ساده‌ترین تعریفی که می‌توان از بازاریابی دیجیتال ارائه کرد عبارتست از:

دست یافتن به اهداف بازاریابی از طریق استفاده از فناوری‌ها و رسانه‌های دیجیتال.

در عمل دیجیتال مارکتینگ شامل مدیریت شکل‌های مختلف حضور یک سازمان در فضای دیجیتال مانند وبسایت شرکت، اپلیکیشن‌های موبایل و صفحات اجتماعی شرکت می‌شود. این موضوع به طور مستقیم با تکنیک‌های ارتباطی آنلاین مانند بازاریابی موتورهای جستجو، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات آنلاین، بازاریابی ایمیلی و مشارکت با سایر وبسایت‌ها در ارتباط است.

این تکنیک‌ها در راستای دست یابی به اهداف مشتریان جدید و ارائه خدمات به مشتریان موجود استفاده می‌شود که به ایجاد رابطه با مشتری از طریق E-CRM و اتوماسیون بازاریابی کمک می‌کند.  با این حال برای موفقیت بازاریابی دیجیتال نیاز به ادغام این تکنیک‌ها با رسانه‌های سنتی مانند چاپ، تلویزیون، نامه به عنوان بخشی از ارتباطات بازاریابی چند کاناله ضروری است.

اگر به تعریف‌های دیگر از بازاریابی دیجیتال نگاه کنیم می‌بینیم، اغلب بر تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از رسانه‌های دیجیتالی تمرکز دارد تا اینکه به تعریف جامع‌تر از تجربه مشتری، توسعه ارتباطات و تاکید بر اهمیت چند کاناله تاکید داشته باشد. بنابراین محدوده این اصطلاح برای ما باید شامل فعالیت‌هایی در سراسر چرخه زندگی مشتری باشد:

  • رسانه‌های دیجیتال و کانال‌های ارتباطی
  • تجربه‌های دیجیتال و تلفن همراه مانند طراحی وب و اپلیکیشن‌ها
  • چشم انداز و مدیریت ارتباط با مشتری از طریق اتوماسیون بازاریابی
  • استراتژی دیجیتال و ادغام ارتباطات چند کاناله با تجربیات
  • فن آوری‌های دیجیتال و پلتفرم‌ها برای مدیریت فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال

نقش پلتفرم‌های دیجیتال در حمایت از بازاریابی چندکاناله یکپارچه یک بخش مهم از بازاریابی دیجیتال است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. در بسیاری از موارد لازم است که شکاف بین بازاریابی دیجیتال و سنتی شکسته شود. به وسیله کانال‌های آنلاین همچنین می‌توان کل فرآیند خرید از مرحله قبل از فروش تا فروش و پس از فروش ‌را مدیریت کرد و روابط مشتریان را توسعه داد.

تعریف بازاریابی

مهم است به خاطر داشته باشید که با وجود اینکه دیجیتال مارکتینگ از تکنیک‌های مختلف ارتباطی نسبت به بازاریابی سنتی استفاده می‌کند اهداف نهایی آن با اهدافی که بازاریابی همیشه داشته است متفاوت نیست.

بسیار ساده است که اهداف بازاریابی دیجیتال را بر اساس معیارهای پوچی مانند تعداد لایک یا فالو تعیین کرد بنابراین مفید است که این تعریف از بازاریابی توسط موسسه بازاریابی (Chartered Institute of Marketing) را مد نظر قرار دهیم:

بازاریابی یک فرآیند مدیریتی است که مسئولیت شناسایی، پیش بینی و رضایت مشتریان را به منظور سودآوری بر عهده دارد.

این تعریف بر تمرکز بازاریابی روی مشتری تاکید دارد و در عین حال برای دستیابی به سودآوری نیاز به پیوند به سایر عملیات تجاری دارد. با این حال از آنجایی که بر روی ارتباطات که عنصر اصلی دیجیتال مارکتینگ است تاکید ندارد نمی‌تواند تعریف دقیق و قوی باشد.

دیجیتال مارکتینگ می‌تواند برای حمایت از این اهداف به شرح زیر استفاده شود:

شناسایی: اینترنت می‌تواند برای تحقیق بازاریابی در جهت پیدا کردن نیازها و خواسته‌های مشتریان مورد استفاده قرار گیرد.

پیش بینی: اینترنت همچنین می‌تواند یک کانال اضافی را فراهم کند که مشتریان بتوانند به اطلاعات دسترسی پیدا کرده و خرید کنند  ارزیابی این تقاضا کلید مدیریت تخصیص منابع است.

رضایتمندی: یک عامل موفقیت کلیدی در بازاریابی دیجیتال، دستیابی به رضایت مشتری از طریق کانال دیجیتال است که مسائلی را مطرح می‌کند، این مسائل عبارتند از: آیا استفاده از سایت آسان است؟ به اندازه کافی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ استاندارد خدمات مرتبط با مشتری و نحوه ارسال محصولات فیزیکی چگونه است؟

بهینه سازی بازاریابی دیجیتال می‌تواند مشکل باشد و یک تعریف ساده لزوما به دستیابی به اهداف تجاری منجر نشود. اینجاست که چارچوب برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال (RACE) وارد عمل می‌شود و می‌تواند بازاریابی دیجیتال را به حوزه‌های آسان‌تر برای مدیریت، برنامه‌ریزی و بهینه سازی تقسیم کند.

خلاصه‌ای از تعریف چشم انداز بازاریابی دیجیتال

برای پاسخ به سوال «بازاریابی دیجیتال چیست؟»، این خلاصه بصری جدید را ارائه کرده‌ایم که در واقع خلاصه همه فعالیت‌هایی است که دیجیتال مارکتینگ را تشکیل می‌دهند و باید در چهارچوب برنامه ریزی بینش هوشمند مدیریت شوند.

نتیجه گیری

بنابراین، نتیجه می‌گیریم بازاریابی دیجیتال در مورد استفاده از فناوری دیجیتال برای دستیابی به اهداف بازاریابی است. ضرورتی وجود ندارد که بازاریابی دیجیتال جدا از سایر فعالیت‌های بازاریابی قرار بگیرد چرا که اهداف هر دو مشابه هستند. در واقع چیزی که اهمیت دارد این است که دیجیتال مارکتینگ نیاز به مهارت خاصی دارد که به طور موثر از فناوری دیجیتال برای دستیابی به اهداف بازاریابی استفاده می‌کند.

برای استفاده از فناوری دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ کافی ست تا کسب و کار خود را در تجارت 98 ثبت و ارسال کنید تا در فضای مجازی منتشر شود. برای ثبت آگهی خود از لینک زیر استفاده نمایید:

بیش تر بخوانید 

رفرنس : پیمنت24