بی‌تردید امروزه بازاریابی دیجیتال به نقطه‌ای رسیده که می‌توان گفت در بهترین حالت ممکن قرار دارد و می‌تواند به کلی جایگزین روش‌های بازاریابی سنتی شود. اما با توجه به تعداد قابل توجه روش های بازاریابی دیجیتال ، انتخاب روش درست از میان همه این موارد کار آسانی نیست. برای همین با تحقیق جامعی که در این مورد انجام دادیم و جمع‌بندی نتایج آن، موثرترین این روش‌ها را انتخاب کردیم. با تجارت 98 همراه باشید.

روش های نوین بازاریابی دیجیتال

بر اساس آمار به دست آمده، در حدود ۴۶ درصد از برندها اصلا از استراتژی بازاریابی مشخصی استفاده نمی‌کنند. علاوه بر این، ۱۶ درصد از برندها نیز اگرچه در ابتدای کار برای بازاریابی دیجیتال برنامه‌ریزی می‌کنند، اما در عمل به آن برنامه عمل نمی‌کنند. حقیقت تلخ برای چنین برندهایی این است که در دنیای پر رقابت امروز، نداشتن یک برنامه خوب برای بازاریابی می‌تواند از پیشرفت و موفقیت جلوگیری کند.

برترین روش های بازاریابی دیجیتال

اما جای نگرانی نیست. در ادامه این مطلب ۱۰ مورد از جدیدترین و برترین روش های بازاریابی دیجیتال را گردآوری کرده‌ایم. با عمل به این روش‌ها، می‌توانید با سرعت هرچه بیش‌تر به سمت موفقیت و پیشرفت حرکت کنید.

هماهنگی با روندهای موجود

برای تعریف خلاصه این تکنیک، می‌توان از جمله‌ای که همه ما آن را شنیده ایم استفاده کرد: از دل برود هر آن که از دیده برفت.

این جمله نه تنها در روابط اجتماعی، بلکه در دنیای دیجیتال هم صدق می‌کند. حرکت هماهنگ و قرار گرفتن برند شما در میان برندهای مربوط به حرفه خودتان، کمک بزرگی به افزایش مخاطبان آنلاین شما می‌کند. برای تشخیص رایج‌ترین روندها در بازار و همراه شدن با آن‌ها ابزار مختلفی وجود دارد. یکی از این ابزار، Google Trends است. با استفاده از چنین ابزاری می‌توانید مسیر مناسب خود را در میان رقبا پیدا کنید و در نتیجه، در رقابت از همه آن‌ها پیشی بگیرید.

استفاده از بانک‌های اطلاعاتی

مجموعه‌های دیتا یا همان بانک‌های اطلاعاتی، می‌توانند برای پیدا کردن مشتریان مناسب و همچنین تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی عملکردهای موجود در بازار به شما کمک کنند. علاوه بر این، بانک‌های اطلاعاتی می‌توانند با استفاده از الگوریتم‌های خاص خود، مشتریان بالقوه موجود در منطقه جغرافیایی شما را معرفی و کار بازاریابی را برای شما آسان‌تر کنند. به زبان ساده، بانک‌های اطلاعاتی به شما کمک می‌کنند تا کاربران هرچه بیش‌تری را به مشتریان خود تبدیل کنید.

برنامه‌های اتوماسیون

در دنیای بازاریابی دیجیتال که با سرعت زیادی در حال تغییر و پیشرفت است، اتوماسیون بازاریابی در صدر لیست برترین روش‌های بازاریابی دیجیتال مبتنی بر نتایج قرار دارد. با این وجود، تعداد برندهایی که از این تکنیک آگاه هستند و از آن استفاده می‌کنند زیاد نیست.

برای پر کردن این شکاف اطلاعاتی، برنامه‌های اتوماسیون بازاریابی به وجود آمده‌اند. این برنامه‌ها شامل تمام اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهایی می‌شوند که قابلیت‌هایی مانند ارسال خودکار ایمیل‌ها، توییت‌ها و آگهی‌های آنلاین تبلیغاتی و غیره را دارند. البته با وجود خودکار بودن این برنامه‌ها، ضروری است که بر کارشان نظارت کنید و از بازخوردهایی که از طرف مخاطبان دریافت می‌شود اطلاع کافی داشته باشید.

بازاریابی بهینه سازی شده برای موبایل

بازاریابی از طریق تلفن‌های همراه روش بسیار مناسبی به نظر می‌آید. اما اخیرا اختلاف نظرهایی در این زمینه پیش آمده است. دلیل این بحث‌ها، رقابت بین دستگاه‌های تلفن همراه و دستگاه‌های دارای صفحه نمایش بزرگ‌تر مانند تبلت‌های بزرگ و لپ‌تاپ‌ها است. همان طور که مشخص است کاربران به خاطر قابلیت دید واضح‌تر در دستگاه‌های بزرگ‌تر، به تبلیغاتی که از طریق موبایل به دستشان می‌رسد توجه کم‌تری نشان می‌دهند. برای همین بهتر است وب سایت خود را به شکلی ارائه دهید که بر روی گوشی های موبایل هم نمایش و قابلیت کاربری خوبی داشته باشند.

بازاریابی در رسانه های اجتماعی

می‌توان از این روش به عنوان انقلابی در روش‌های بازاریابی دیجیتال یاد کرد. بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، امکان دسترسی به تعداد زیادی از مخاطبان را برای شما فراهم می‌کند. رسانه های اجتماعی به خاطر بازدیدکنندگان زیادی که دارند، مکان خوبی برای افزایش بازدید تبلیغات و شناخته شدن محصولات هستند.

از سوی دیگر، اگر تبلیغات و محصولات شما مناسب باشند، خود کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با ارسال پیام‌ها به یک دیگر، در تبلیغ برند شما کمک کننده باشند.

البته برخی از کاربران برای تبلیغ محصولات یا برندها در صفحات مجازی خود، پول هم دریافت می‌کنند. این خود می‌تواند یکی از راه‌های تبلیغات باشد. می‌توانید با پرداخت وجه به کاربرانی که دارای دنبال‌کنندگان زیاد هستند و در زمینه مربوط به حرفه شما کار می‌کنند، از آن‌ها بخواهید محصولات شما را تبلیغ کنند.

بهینه سازی نرخ تبدیل

منظور از نرخ تبدیل این است که وقتی کاربری از وب‌سایت شما بازدید می‌کند، همان اقدامی را انجام دهد که شما از او می‌خواهید. بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) همان بهتر نشان دادن و پرداختن بیش‌تر به محصولات به منظور جذب مشتریان بیش‌تر است. این فرآیند سیستماتیک، بیش‌تر برای برندهایی مناسب است که می‌خواهند میزان استقبال مشتریان خود را بسنجند و آن را به حداکثر برسانند.

در واقع روش CRO به این معنا است که مخاطب را ترغیب کنید در سایت شما اقداماتی را انجام دهد که شما از او می‌خواهید. همچنین این روش می‌تواند در درک رفتار و عملکرد بازدیدکنندگان سایت هم به شما کمک کند.

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

این تکنیک باعث می‌شود که برند شما در بین نتایج جست و جوی کاربران در موتورهای جستجو، هر چه بالاتر به نمایش درآید. بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) یک فرآیند سیستماتیک است که بر افزایش میزان نمایش یک برند در نتایج جستجوها مبتنی است.

در واقع SEO به معنی مدیریت سایت و انتشار مطالب در آن به صورتی است که در نتایج جستجوی کاربران تا حد امکان در ابتدای لیست قرار گیرند. این کار نیازمند دانش فنی و مهارت‌هایی همچون نحوه درست نگارش و لینک‌گذاری و غیره است.

اگر این کار به درستی انجام شود، با قرار گرفتن مطالب شما در ابتدای لیست‌های جستجو، برند شما نسبت به سایر موارد مشابه، در میان کاربران شناخته‌تر می‌شود.

بازاریابی توسط افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها)

اینفلوئنسر به افرادی گفته می‌شود که دارای مخاطبان یا طرفداران زیادی چه در دنیای واقعی و چه در مجازی هستند. گفتار یا رفتار چنین افرادی تاثیر زیادی بر طرف‌ دارانشان دارد.

بازاریابی با استفاده از افراد تاثیرگذار یا همان اینفلوئنسرها برای یک برند، محصول یا خدمت، مخاطب یا مشتری بیش‌تری را جذب می‌کند. اگر محصولات شما ازطریق چنین افرادی تبلیغ شود، بدون شک می‌توانید نظر طرفداران آن‌ها را به خود جذب کنید. این به معنی تعداد قابل توجهی از مشتریان جدید برای برند یا محصولات شما است.

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته یکی دیگر از عالی‌ترین و موثرترین روش‌های بازاریابی کالاها و خدمات است. در اصل، بازاریابی وابسته چیزی شبیه روش قبل است که تبلیغ کننده به خاطر انجام تبلیغات مبلغی را دریافت می‌کند. در بازاریابی وابسته برند یا شرکتی که سفارش تبلیغات را می‌دهد تنها در صورتی باید هزینه آن را بپردازد که در فروش کالا یا خدمات تبلیغ شده موفق باشد. امروزه بانک‌ها، کارگزاران مالی و شرکت‌های هواپیمایی، از این روش برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

سخن آخر

در این مقاله، ۱۰ مورد از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین روش های بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۷ را معرفی کردیم. تکنیک‌هایی که ذکر شد، توسط بسیاری از برندهای موفق و متخصصین کارکشته بازاریابی امتحان شده و بازخورد مناسبی داشته اند. لذا اگر برند نوپایی دارید یا قصد دارید محصولات خود را هرچه بیش‌تر و موثرتر تبلیغ کنید، حتما از این روش های بازاریابی دیجیتال استفاده کنید. به کار بردن این تکنیک‌ها، می‌تواند در بازاریابی دیجیتال که موثرترین روش تبلیغات در حال حاضر است کمک قابل توجهی به افزایش مشتریان شما بکند.

تجارت 98 با فراهم آوردن بستری مناسب یکی از موثرترین روش های بازاریابی دیجیتال می باشد. برای افزایش مشتریان خود کافی ست فرم ثبت آگهی را از لینک زیر پر و ارسال نمایید:

بیش تر بخوانید 

مدیریت شبکه های اجتماعی برای کسب‌ و کارها
مزیت ها و فواید تبلیغات در اینترنت
چگونه برند خود را متمایز کنیم؟
آخرین فناوری های به کار رفته در گوگل
چرا نباید آگهی تکراری ارسال کنیم؟
ثبت آگهی رایگان در گوگل

رفرنس : پیمنت24