کاربران بسیاری تصور می کنند که با تکرار زیاد یک متن و ارسال مکرر یک آگهی ،با متن یکسان و عنوان مشابه ،می توانند جایگاه بهتری نسبت به رقبای خود در دنیای مجازی داشته باشند و یا در وب سایتی که مطالب خود را ارسال می کنند بیشتر دیده می شوند. به بیانی می توان گفت که این افراد کیفیت را قربانی کمیت می کنند و خوبست بدانیم که این کمیت در اینترنت همیشه جوابگو نیست !

دلیلی برای ارسال یک آگهی بصورت پی در پی و تکراری وجود ندارد!!

همانطور که اکثر کاربران میدانند، موتورهای جستجوگر مانند گوگل موثرترین عامل جستجوی مشتریان اینترنتی هستند ،بدین معنا که با جستجو در گوگل و یا سایر موتورهای جستجو ،نتایج نمایش داده شده در آنها منجر به ورود کاربر به سایت و پایگاهی که شما مطلب خود را درج نموده اید می گردد و در نهایت شما دیده خواهید شد. البته این جدا از جستجوهای داخل وب سایت ها می باشد.

به عنوان مثال شما یک آگهی با موضوع معرفی شرکت خود در یک وب سایت نیازمندی درج نموده اید ،بدیهی است که گوگل باید این مطلب را اصطلاحا ایندکس کند تا تبلیغ شما در نتایج آن دیده شود. یکی از پارامترهای مهم و اساسی گوگل برای بهترین عملکرد و پاسخگویی ،اختصاصی بودن و یکتا بودن (عدم وجود مطلب تکراری در یک سایت) یک محتواست . حال اگر آگهی های ما در یک سامانه اینترنتی با یک متن ثابت درج شوند ،گوگل اهمیت آنها را به شدت کاهش داده و در نهایت از نتایج خود حذف می کند.

توجیه برخی برای ارسال محتوای تکراری و متعدد به یک سایت ،قرار گرفتن در صفحه نخست و نتایج بالاتر همان سامانه است که روش صحیح برای این کار ارسال مکرر نیست بلکه خیلی ساده با بروزرسانی آگهی خود، همیشه می توانید با دیگران رقابت کنید.

دلیل دیگر شاید تغییر اطلاعات تماس و یا نوع خدمات باشد که این نیز برای ارسال تکراری به هیچ وجه لزومی ندارد بلکه شما با یک ویرایش ساده در آگهی خود و یا نهایتا حذف آن و ثبت مطلب جدید می توانید نتیجه مطلوب را بگیرید.

بنابراین بهتر است اگر می خواهیم تبلیغ خوبی را داشته باشیم ابتدا متن صحیح و اختصاصی برای آن بنویسیم و همچنین اگر محصولات متنوع داریم برای هر یک جداگانه مطلب تهیه کنیم ،متنی که گویای کاربردها و مزایای همان محصول باشد و نه معرفی چندین باره کارخانه و شرکت خود و بازگو نمودن کسالت آور سوابق شرکت.

 بطور اجمالی مختصر ،مفید و اختصاصی بنویسید و اطمینان داشته باشید که پیروز خواهید بود.